Wiersze rymowanki. November 27, 2021 · Radość to dla głowy Wierszyk to o misiu pluszowym taki
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM Scenariusz zajęć w grupie 3 – 5 latków Temat: Miś – mój mały przyjaciel. Cele ogólne: – poznanie historii powstania pluszowego misia; – zapoznanie z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi; – rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą; – kształtowanie poczucia konieczności poszanowania zabawek; – wdrażanie do kilkuzdaniowych wypowiedzi na podany temat; Cele operacyjne: Dziecko: – zna historię powstania pluszowego misia; – zna podstawowe wiadomości o życiu niedźwiedzi; – interesuje się literaturą dziecięcą; – wie, o konieczności poszanowania zabawek; – wypowiada się zdaniami złożonymi na podany temat; Metody: – słowna ( pogadanka, opowiadanie, piosenka, wiersz); – oglądowa ( ilustracje, bajka ); – praktyczna (zadań stawianych do wykonania) Formy: – zbiorowa – indywidualna Środki dydaktyczne: wiersz Z. Bronikowskiej „Miś idzie do przedszkola”, misie przyniesione przez dzieci, piosenka „ Dwa malutkie misie” oraz „ Mój stary, dobry miś”, książka „Miś Remiś” D. Chabota ,dyplomy dla każdego dziecka Przebieg zajęć: I. Ranek. 1. Powitanie – zabawa integracyjna „Witaj Kasiu…” 2. Wiersz Z. Bronikowskiej pt. „Miś idzie do przedszkola” – wyjaśnienie dzieciom dlaczego przyniosły dzisiaj swoje misie do przedszkola. Miś różowy, miś pluszowy zbuntował się dziś. Chce iść także do przedszkola, tak jak chodzi Krzyś. Wziął Krzyś misia w obie rączki: „Po co pójdziesz tam?” – „Będę bawił się wesoło i nie będę sam”. „Gdy tak prosisz, to już chyba zabiorę cię dziś”. – I tak zaczął do przedszkola chodzić z Krzysiem miś. 3. Opowieść nauczyciela o historii powstania pluszowego misia. Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością. 4. „Oto mój miś” – prezentacja misiów przyniesionych przez dzieci. Krótkie opowiadanie dzieci o swoich misiach. Miś to mój mały przyjaciel – nawiązanie do tematu zajęć. 5. „Dwa malutkie misie” – zabawa ruchowa z misiem. ( Hasło do zabawy :„Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie z nami tańczą w koło”). 6. Słuchanie opowiadań czytanych przez nauczyciela „Miś Remiś” Pogadanka z dziećmi na temat wysłuchanych utworów literatury dziecięcej. poranna z misiem. • Marsz na palcach z misiem uniesionym wysoko nad głową; • Bieg wokół misia z wysokim unoszeniem kolan; • Siad prosty – unoszenie misia siedzącego na nogach; • Ćwiczenie równowagi – przekładanie misia pod uniesionym kolanem; • „Miś na koniku” – czworakowanie w różnych kierunkach; • Ćwiczenia oddechowe – pompujemy baloniki dla misia. II. Druga część dnia – zajęcia właściwe. • Zabawa taneczna „ Miś z laleczką” • Prezentacja obrazków na temat niedźwiedzi , krótkich ciekawostek. Konkurs „Co wiem o misiach?” • Jakiego koloru jest sierść niedźwiedzia polarnego? • Jak nazywa się legowisko niedźwiedzia? • Co jest przysmakiem pandy? • W jakim kraju żyje grizzly? • Jakiego koloru skórę ma niedźwiedź polarny? • Czym żywi się niedźwiedź brunatny? • Jak inaczej nazywany jest niedźwiedź grizzly? • Czym żywi się niedźwiedź polarny? • Który z niedźwiedzi najdłużej śpi? • Gdzie żyje miś panda? • Co jest przysmakiem koali? • Dlaczego niedźwiedź polarny jest biały? • Gdzie w Polsce występuje niedźwiedź brunatny? • Który niedźwiedź potrafi wspaniale pływać i nurkować? • Gdzie wygrzebuje swoje legowisko niedźwiedź polarny? III. Trzecia część dnia. 1. „Mój miś” – malowanie portretu swojego misia farbami plakatowymi. 2. „Misie w literaturze i filmie” – pogadanka z dziećmi na temat misiów występujących w książkach dla dzieci, bajkach telewizyjnych (pokaz książek) 3. Zabawy ruchowe przy piosence „Mój stary, dobry miś”. 4. Pożegnanie i podsumowanie zajęć. Każde dziecko otrzymuje narysowaną sylwetę misia ( bez miny). Zadaniem dzieci jest narysowanie misiowi miny: • zadowolonej ( jeśli zajęcia się podobały ) • smutnej ( jeśli zajęcia się nie podobały ) Opracowała : mgr Iwona Kubina
Napisz wiersz o ,,Pluszowym misiu'' ma się zaczynać ,,Mój pluszowy miś jest uśmiechnięty dziś ma na imię Krzyś i jest puszysty miś" 3 zwrotki
Zacznij jego wychowanie od najmłodszych lat. Wiersz o pomaganiu innym dla dzieci może okazać się w wychowaniu dziecka nieocenioną pomocą. Surowe pogadanki umoralniające już dawno odeszły do lamusa. Prędzej znudzą i zniechęcą dziecko do pozytywnych działań w służbie innych niż wzniecą w nich chęć ofiarności i pomagania.
Nowa odsłona lubianej serii o Misiu Pracusiu – Przesuń paluszkiem! Opowiadania dla 1-, 2-, 3-, 4-latka. Oprawa twarda z gąbką | 235x250 | 48 stron Anna Paszkiewicz Tomik zawiera
Temat: „Miś i ja.”. Cele ogólne: - przybliżenie historii powstania pluszowego misia; - kształtowanie poczucia konieczności poszanowania zabawek; - nauka wierszyka o misiu, - porównywanie wielkości przedmiotów w stosunku do siebie. - zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz kształtowania płynności ruchów przy muzyce
2. Występ artystyczny dzieci: 3. Wiersz – powitanie Witamy dziś wszystkich naszych miłych gości. Niech uśmiech tu na waszych twarzach zagości. Wszystkim pięknie się kłaniamy, Na nasz występ zapraszamy. Weźmy wszyscy się za ręce mali przyjaciele, Uśmiech w naszej jest piosence, radość i wesele. 4.
fXgQ. 65 176 21 5 290 273 284 483 141
wiersz o misiu dla 3 latka